Reacţie vehementă a lui Varane după umilinţa cu Liverpool. Francezul a urlat către colegii săi. Ce l-a înfuriat pe fundaşul centralgalerie foto

Fundaşul francez Raphael Varane le-a cerut coechipierilor săi de la Manchester United să meargă să salute galeria la finalul meciului pierdut umilitor, scor 0-7, cu Liverpool.

La fluierul final, în timp ce mulţi dintre coechipierii săi au părăsit terenul cu capul plecat şi ruşinaţi, fostul căpitan al naţionalei Franţei le-a cerut vehement acestora să revină şi să salute fanii care continuau să cânte.

"Poţi să pierzi un meci, dar nu aşa. În prima repriză am avut un meci cu adevărat bunicel, ne-am creat ocazii şi am primit un gol dintr-o eroare izolată. Dar a doua repriză a fost neprofesionistă. Nu se poate întâmpla aşa ceva şi trebuie să vorbim despre asta.

Nu au fost doar doi jucători, ci toată echipa. Am văzut unsprezece indivizi care s-au pierdut, s-au desprins de planul de joc. Manchester United are standarde de respectat", a declarat managerul Erik Ten Hag.

Afla mai multe despre: varane