Redusă la tăcere. Borussia Dortmund, doar un sparring partner pentru Real Madrid. ”A lovit cu toată forţa”

Borussia Dortmund

Borussia Dortmund a crezut că a câştigat duelul cu Real Madrid încă de la pauză, dar în repriza a doua a făcut cunoştinţă cu adevărata forţă a trupei lui Carlo Ancelotti.

Ce au mai putut zice nemţii după umilinţa echipei lor la Madrid

Borussia Dortmund a fost învinsă de Real Madrid, scor 2-5, în cadrul etapei a treia din principala fază din UEFA Champions League.

Borussia a condus cu 2-0 la pauză, dar a fost năucită în repriza a doua de madrileni. Finalista UCL a primit cinci goluri, dintre care trei de la Vinicius.

La finalul partidei din capitala Spaniei, presa din Germania a analizat prestaţia reprezentantei lor pe terenul deţinătoarei ”urecheatei”.

”Au fost aproape, dar Real a lovit cu toată forţa. La 143 de zile după ce a pierdut finala de la Wembley (0-2), Dortmund a ratat revanşa împotriva lui Real Madrid în noua ediţie din Champions League.

Echipa lui Nuri Sahin a cedat un avantaj de 2-0 la pauză şi a ajuns să piardă cu 2-5”, au notat jurnaliştii de la Bild.

În Champions League, Borussia a acumulat şase puncte în trei etape şi mai are de jucat cu Sturm Graz (a), Dinamo Zagreb (d), Barcelona (a), Bologna (d) şi Şahtior Doneţk (a).

Afla mai multe despre: bvbuclborussia dortmund