"Ruptură" în mai multe sensuri pentru Jefte Betancor şi CFR Cluj: "Asta s-a întamplat"

CFR Cluj

Jefte Betancor a părăsit stadionul Dr. Constantin Rădulescu din Cluj-Napoca la pauza meciului dintre CFR Cluj şi Farul Constanţa, meci în care ardelenii s-au impus cu scorul de 3-1.

Spaniolul în vârstă de 30 de ani, care a mai jucat în România la Farul Constanţa şi la FC Voluntari a fost schimbat la pauza meciului disputat în etapa a 14-a a Superligii.

Ibericul nu este în cea mai bună formă în tricoul formaţiei antrenate de Andrea Mandorlini.

Cifrele lui Jefte Betancor

• Doar două reuşite în 17 meciuri disputate în toate competiţiile sunt cifrele ibericului în acest sezon.
  • 1.000.000 de euro este cota sa de piaţă, conform transfermarkt.com

Betancor nu a fost inclus în lotul CFR-ului pentru derby-ul cu rivalii de la "U" Cluj.

Motivul a fost dezvăluit de club, probleme medicale l-au ţinut departe de gazonul de pe Cluj Arena.

Mandorlini a decis să se bazeze strict pe jucătorii apţi de joc, pentru partida de pe Cluj Arena.

"Diferenţa faţă de meciul precedent a constat în faptul că am avut jucători care s-au întors doar în repriza a doua.

Jucători care au fost accidentaţi, care nu au jucat în meciuri de mult timp. Unii dintre ei nu au evoluat de 6 etape.

Mă refer aici la Avounou. Tachtsidis şi Bârligea au revenit după leziuni musculare, la fel ca şi Krasniqi”, a declarat Cristian Balaj, pentru Fanatik.

"Şi în repriza a doua, în special când au fost efectuate anumite modificări, am arătat acelaşi CFR despre care lumea a vorbit numai în cuvinte de laudă.

Krasniqi nu a mai jucat pentru că a avut probleme musculare, mai precis o ruptură. Acesta a fost primul meci în care a intrat pe teren.

Jefte Betancor are probleme de sănătate. El a plecat supărat din cauza problemelor medicale. De fapt, avem documentul medical care confirmă anumite leziuni.

Nu s-a luat încă o decizie, trebuie să se recupereze din punct de vedere medical.

El are o leziune musculară chiar în zona abdominală. Nu ştiu dacă se poate trata la Belgrad. Nu suntem mulţumiţi de rezultat pentru că am fi dorit să câştigăm.

Am simţit că în repriza a doua am fi putut realiza acest lucru" a încheiat preşedintele CFR-ului.

Afla mai multe despre: jefte betancorcristi balajcfr cluju cluj