”Să-l oprească cineva”. George Puşcaş, ”dublă” pentru Pisa, în Serie B. Românul, noul idol al fanilor | VIDEO

Stranieri

George Puşcaş a reuşit să marcheze două goluri pentru Pisa, în Serie B.

UPDATE. George Puşcaş a marcat de două ori pentru Pisa, în victoria echipei sale cu Como, scor 3-1. Acesta a punctat în minutele 7 şi 78. A fost schimbat în minutul 85. Celălalt gol a fost înscris de Torregrossa, în minutul 68, din penalty.

Marius Marin, celălalt internaţional român de la Pisa, a fost titular şi a evoluat până în minutul 84.

Cu această victorie, Pisa a urcat pe locul trei, cu 63 de puncte, şi continuă să spere la promovarea în Serie A

Atacantul de 26 de ani a înscris din nou pentru Pisa. De această dată a făcut-o în partida, de pe teren propriu, cu Como.

Internaţionalul român a punctat la doar şapte minute de la startul meciului. Mai mult, în repriza secundă, acesta a făcut ”dubla”.

Alături de Puşcaş a început ca titular şi Marius Marin, celălalt român de la ocupanta locului şapte din Serie B.

Pisa este în luptă directă pentru promovarea în prima divizie din Italia, iar cu o victorie în faţa echipei de pe locul 14 poate urca pe locul cinci, cu 63 de puncte.

George Puşcaş a revenit în Serie B în iarna acestui an, după o experienţă în fotbalul englez, la Reading. Este împrumutat de formaţia din Championship la Pisa.

Până în momentul de faţă, vârful român a jucat 15 partide pentru Pisa şi a marcat 6 goluri, dar a livrat şi un assist.

Dacă Pisa va reuşi să obţină promovarea sezonul viitor, există şanse ca Puşcaş să continue la actuala sa formaţie.

Afla mai multe despre: puscaspisa