”Şi marii antrenori mai au momente când sunt mai puţin inspiraţi”. Ce eroare a făcut Gică Hagi la ultimul meci jucat de Farul: ”A şi recunoscut” | EXCLUSIV

Farul Constanța

Florin Răducioiu (52 de ani) a analizat ultima prestaţie a celor de la Farul Constanţa, formaţie ce a remizat cu Chindia Târgovişte, şi a scos în evidenţă o decizie mai puţin inspirată luată de Gică Hagi (57 de ani) în timpul meciului.

Farul Constanţa a încheiat la egalitate, în deplasare, cu formaţia Chindia Târgovişte, scor 1-1, într-un meci din etapa a 18-a din Superligă.â

Liderul campionatului a deschis scorul prin Pitu, în minutul 67, dar dâmboviţenii au reuşit egalarea în primul minut al prelungirilor, prin Neguţ, care a punctat din penalty, unul acordat de centralul Sebastian Colţescu după mai multe probleme de sistemul VAR.

Prezent la ”Minutul 91”, de la Orange Sport, Florin Răducioiu a analizat meciul jucat la Ploieşti şi a observat o eroare comisă de Gică Hagi în timpul partidei.

Fostul atacant al naţionalei României consideră că ”Regele” a fost mai puţin inspirat cu schimbările făcute pe parcursul meciului, aspect ce l-a costat în final rezultatul.

Cu toate că este de părere că formaţia pregătită de Toni Petrea este una dintre cele mai în formă din campionat, Răducioiu nu se aştepta ca Farul să se încurce cu aceasta.

”Nu a fost Farul echipa care ne-a obişnuit cu nişte prestaţii la superlativ, dar oricum echipa a creat ocazii de gol. Înscrie prin Pitu, mai au câteva ocazii importante.

Ar fi trebuit să marcheze al doilea gol, să stea mai liniştiţi şi eventual să câştige meciul mult mai uşor. Lucrurile se complică la acel 11 metri acordat corect.

Se poate întâmpla. E vorba totuşi de o echipă foarte bună, una dintre cele mai în formă, Chindia. Ştim foarte bine ce face acolo acest Toni Petrea, care, iată, reuşeşte să revitalizeze această echipă, o echipă curajoasă.

Mi s-a părut mai puţin inspirat Hagi cu aceste schimbări. A şi recunoscut şi aici şi noi spunem la fel, dar se poate întâmpla.

Şi marii antrenori mai au momente când iau decizii mai puţin inspirate. Cred că merita mai mult Farul, dar nu mă aşteptam la acest deznodământ”, a declarat Răducioiu, la Orange Sport.

Afla mai multe despre: farulhagi