Simona Halep şi-a aflat adversara din următorul tur de la Indian Wells! Cu cine se va duela

Simona Halep

În urma victoriei obţinute împotriva Soranei Cîrstea, Simona Halep şi-a aflat adversara din următorul tur de la Indian Wells.

Simona Halep şi-a aflat adversara din următorul tur de la Indian Wells

Petra Martic din Croaţia, locul 79 WTA, este adversara Simonei Halep, locul 26 WTA şi cap de serie numărul 24, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 1.000 de la Indian Wells.

Croata a învins-o, marţi, cu scorul de 7-6 (6), 6-4, pe rusoaica Liudmila Samsonova, locul 32 WTA şi cap de serie numărul 28, după un meci de o oră şi 54 de minute.

Halep conduce cu 2-1 în întâlnirile directe cu Martici, după 6-4, 6-7 (5), 6-3, tot la Indian Wells, în sferturi, în 2018, 6-4, 6-2, la Guangzhou, în turul I, în 2015 şi 3-6, 7-5, 5-7, în optimi, la Copenhaga, în 2011.

La rândul ei, Simona Halep s-a calificat în sferturi, după ce a învins-o, cu scorul de 6-1, 6-4, pe Sorana Cîrstea, locul 27 WTA şi cap de serie numărul 26.

Afla mai multe despre: simona halep