Steaua, OUT din play-off-ul Ligii 2! ”Militarii” au pierdut cu Mioveni şi sunt siguri că vor juca în play-out

CS Mioveni

Steaua a pierdut meciul cu CS Mioveni din etapa cu numărul 18 din Liga 2, 0-2, iar roş-albaştrii nu mai au nicio şansă să ajungă în play-off.

Gazdele au deschis scorul în minutul 60, prin Andrei Panait. Militarii au reacţionat prin bara lui Nacho Heras, din minutul 64, dar Mioveni a înscris al doilea gol în minutul 75, când Ion Cărăuş a trimis în plasă pentru 2-0 scor final, asigurând locul echipei sale în play-off-ul ligii secunde.

În clasament, înaintea ultimei etape din sezonul regular, CSC Şelimbăr este pe primul loc, cu 39 de puncte, urmată de Corvinul (37 de puncte), Unirea Slobozia (37 de puncte) şi CS Mioveni (cu 32 de puncte). Pe locurile 5 şi 6 se află Gloria Buzău şi FK Csikszereda, ambele cu câte 31 de puncte.

CSA Steaua este pe locul 10, cu 25 de puncte, fără şanse de a mai ajunge în play-off.

Afla mai multe despre: steaualiga 2cs mioveni