Dinamo va avea o nouă identitate vizuală. Clubul alb-roşu se va reinventa odată cu încheierea acestui sezon, iar schimbarea istorică înseamnă o siglă adaptată zilelor din prezent.
Dinamo va avea o nouă identitate vizuală. Clubul alb-roşu se va reinventa odată cu încheierea acestui sezon, iar schimbarea istorică înseamnă o siglă adaptată zilelor din prezent.
Dinamo s-a impus cu scorul de 3-1 în faţa rivalei Rapid, într-un derby al etapei a 6-a din play-off-ul Superligii. Andrei Nicolescu, preşedintele grupării din "Ştefan cel Mare", a reamintit de obiectivul "câinilor", cu patru etape rămase în play-off.
George Puşcaş, atacantul adus de Dinamo în iarnă, asta după ce a petrecut aproximativ şase luni în căutarea unei echipe, a debutat în tricoul "câinilor" în urmă cu două etape, în deplasarea de pe terenul celor de la FC Argeş.