Ioan Andone a vorbit, în exclusivitate, pentru OrangeSport, despre situaţia dificilă de la Dinamo.
Ioan Andone a vorbit, în exclusivitate, pentru OrangeSport, despre situaţia dificilă de la Dinamo.
În direct la Sport Report, Ioan Andone s-a declarat surprins de plecarea lui Mircea Rednic de la Dinamo, dar a spus că "Puriul" a greşit că a creat multe conflicte cu jucătorii. "Fălcosul" a spus că şi Rednic, dar şi Iuliu Mureşan au greşit, dar plăteşte doar antrenorul.
Dinamo e condusă de fanii-acţionari, care şi-au asumat rolul de conducători, în absenţa lui Pablo Cortacero. Dinamovistul Ioan Andonea a aflat, din discuţii cu diverse persoane, că la clubul din "Ştefan cel Mare" au pornit căutările pentru venirea unui noi acţionar.