Invitat în studioul Orange Sport, în cadrul emisiunii Minutul 91, Basarab Panduru a analizat partida dintre Petrolul şi FCSB şi a recunoscut că este dezamăgit de unul dintre fotbaliştii care s-a aflat pe teren, pe care îl propusese în trecut la echipa naţională.