Veste excelentă pentru fanii fotbalului! Tom Lockyer a fost externat din spital, la cinci zile după ce a suferit un atac de cord pe teren

Premier League

Clubul Luton Town a anunţat că Tom Lockyer a început o perioadă de recuperare la domiciliu, după ce a fost externat din spital.

Căpitanul echipei Luton Town s-a prăbuşit în repriza a doua a meciului de sâmbătă din Premier League cu Bournemouth, după ce a suferit un atac de cord. În comunicat se precizează că fundaşului galez "i s-a montat un defibrilator cardiac implantabil pentru a se preveni o repetare a incidentului de sâmbătă".

Meciul din Premier League dintre Bournemouth şi Luton Town se va rejuca în întregime. Meciul a fost întrerupt în minutul 59, când scorul era 1-1.

Afla mai multe despre: luton townbournemouthpremier leagueangliatom lockyer