Veste rea pentru Andrei Raţiu. S-a accidentat în meciul Rayo Vallecano – Valencia

Internaţionalul român Andrei Raţiu (25 de ani) s-a accidentat în partida ce a avut loc între Rayo Vallecano şi Valencia, în campionatul din Spania.

Ghinion curat pentru Andrei Raţiu. A fost titular la Rayo, dar s-a accidentat

Echipa spaniolă Rayo Vallecano a pierdut marţi, pe teren propriu, scor 0-1, în faţa grupării Valencia, într-un meci al etapei a 18-a din La Liga. Fundaşul român Andrei Raţiu, de la Rayo, s-a accidentat şi a fost înlocuit.

Valencia a deschis scorul pe Estadio de Vallecas, în minutul 61, prin Sergi Canos. Fundaşul român Andrei Raţiu, care a fost titular la Rayo Vallecano, a avut un şut periculos în minutul 63, dar s-a accidentat şi a fost înlocuit în minutul 80, cu Radamel Falcao.

Chiar dacă oaspeţii au avut un jucător eliminat, Thierry Correia, în minutul 90+1, iar meciul a fost prelungit cu aproape zece minute, gazdele nu au putut egala şi Valencia s-a impus cu 1-0.

În clasamentul din La Liga, cele două echipe ocupă locuri apropiate: Valencia are 23 de puncte şi este pe 10, iar Rayo se află pe locul 11, cu 20 de puncte.

Afla mai multe despre: andrei ratiurayo vallecanola ligastranieri