Veşti proaste pentru fanii Borussiei Dortmund. Sezon încheiat pentru Reyna, Hummels va fi indisponibil mai multe săptămâni

Borussia Dortmund

Fotbalistul echipei Borussia Dortmund, Giovanni Reyna, va lipsi de pe teren până la finalul acestui sezon, iar colegul său Mats Hummels va fi indisponibil câteva săptămâni, ca urmare a unor accidentări suferite la meciul de vineri cu VfB Stuttgart, scor 2-0.

Reyna a fost înlocuit în minutul 5, iar Hummels în minutul 46 la partida contând pentru etapa a XXIX-a a Bundesligii.

Giovanni Reyna are probleme musculare şi la tendon, în timp ce Hummels are o leziune musculară la coapsă.