VIDEO | A învăţat de la Budescu! Darius Olaru, pasă senzaţională de gol cu exteriorul

Dariu Olaru a reuşit o pasă de gol senzaţională în duelul cu Clinceni.

A învăţat de la Budescu!

În a 25-a etapă a Ligii 1, Academica Clinceni a primit vizita FCSB-ului. Formaţia ildoveană a introdus şapte titulari în primul 11, iar roş-albaştrii nu ştiau la ce să se aştepte.

În ciuda faptului că a aruncat în teren o multitudine de jucători noi, nu juniorii din ultimele etape, Clinceni a luat primul gol încă din minutul 5.

Darius Olaru a reuşit o pasă senzaţională cu exteriorul, cum Becali i-a interzis lui Budescu să mai dea, iar Cordea a transformat, în situaţie de 1 la 1, fără probleme.

La pauză, FCSB conduceau deja cu 2-0, graţie golului marcat de Tănase în minutul 90.

Afla mai multe despre: darius olaru