VIDEO | Alaves - Real Madrid 0-1. Eşec dramatic pentru echipa lui Ianis Hagi. Cum s-a descurcat fotbalistul român

Alaves a pierdut dramatic meciul cu Real Madrid. Internaţionalul român Ianis Hagi (25 de ani) a fost rezervă şi a jucat în repriza a doua pentru formaţia bască.

Deportivo Alaves a fost învinsă, pe teren propriu, de Real Madrid, scor 0-1, într-un meci din etapa a 18-a din La Liga.

Real a rămas în zece din minutul 54, când a fost eliminat Nacho, pentru un fault asupra lui Samu Omorodion.

Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 59, când l-a înlocuit pe Jon Guridi, dar nu a avut realizări importante.

Madrilenii au marcat golul victoriei în minutul 90+2, prin Lucas Vazquez, care a înscris cu o lovitură de cap la cornerul executat de Toni Kroos.

Cu această victorie, Real egalează pe Girona în clasament, cu 45 de puncte, şi redevine lider în La Liga. Alaves se află pe locul 16, cu 16 puncte.

În ceea ce-l priveşte pe internaţionalul român, acesta a disputat până acum 14 jocuri în campionat pentru Alaves, reuşind un assist.

Într-un alt meci din etapa a 18-a, Mallorca a dispus de Osasuna cu 3-2. Pentru gazde au înscris Nastasic (12), Rodriguez (53) şi Raillo (62), în timp ce pentru Osasuna au marcat Pablo Ibanez (7) şi Raul Garcia (90+1).

În clasament, Osasuna este pe locul 12, cu 19 puncte, iar Mallorca se află pe locul 14, cu 18 puncte.

Afla mai multe despre: ianis hagialavesreal madridla ligastranieri