VIDEO | Alex Maxim, gol important în Turcia. A marcat la ultima fază a meciului şi a adus un punct pentru Gaziantep

Stranieri

Alex Maxim (32 de ani) a reuşit să marcheze pentru Gaziantep FK, echipă la care este legitimat de trei ani. Cu reuşita sa de la ultima fază a meciului, internaţionalul român a adus un punct echipei sale în partida din campionatul Turciei.

VIDEO | Alex Maxim, gol important în Turcia. A marcat la ultima fază şi a adus un punct pentru Gaziantep

Fotbalistul echipei Gaziantep FK, Alexandru Maxim, a înscris golul egalizator la meciul de pe teren propriu cu Başakşehir, scor 1-1, disputat joi, în etapa a 17-a a campionatului Turciei.

Mijlocaşul român a fost integralist la gazde şi a marcat în minutul 90+7, aducând astfel un punct preţios pentru echipa sa, după ce oaspeţii au deschis scorul în minutul 44, prin Berkay Ozcan.

Alexandru Maxim a primit şi un cartonaş galben, în minutul 54+4.

Tot la Gaziantep FK, un alt român, Alin Toşca, despre care s-a scris că ar fi dorit de Benevento, în Serie B, a fost rezervă.

Gaziantep FK, echipa celor doi români, ocupă locul 12 în clasamentul primei ligi din Turcia, cu 18 puncte, în timp ce Başakşehir este pe trei, cu 31 de puncte.

În 16 partide jucate în acest sezon din campionatul turc, Maxim a reuşit patru goluri şi cinci pase decisive.

Afla mai multe despre: alex maximstranieri