VIDEO | Barcelona, start fals în La Liga. Catalanii s-au împiedicat la Getafe, într-un meci de 116 minute şi cu trei ”roşii”

FC Barcelona

FC Barcelona a avut un start fals în noul sezon din Spania, într-un meci cu Getafe în care arbitrul a arătat trei cartonaşe roşii.

Barcelona a încheiat la egalitate cu Getafe, scor 0-0, într-un meci din prima etapă din campionatul Spaniei.

Trei cartonaşe roşii au fost acordate în meciul de debut al Barcelonei din noul sezon. Catalanii nu au reuşit să câştige pe terenul lui Getafe

Barcelona a început campionatul cu o remiză albă pentru al doilea an la rând.

A fost război în toată regula pe terenul lui Getafe, unde nou-venitul Romeu a ratat cea mai mare ocazie de gol.

Raphinha a fost trimis la cabine în prima repriză, după ce şi-a lovit un adversar. S-a jucat 10 la 10 din minutul 57. Mata a fost şi el eliminat.

Xavi a văzut ultimele 20 de minute din meci din tribună. Centralul i-a dat roşu pentru proteste.

S-a terminat 0 la 0, iar Barcelona a rămas fără victorie pe terenul lui Getafe din 2019.

Meciul a avut în total o durată de 116 minute, jucându-se 10 minute în plus în prelungirile primei reprize şi încă 16, la finalul celei de-a doua.

Afla mai multe despre: barcelonaxavila liga