VIDEO | Cu această execuţie i-a bucurat Ovidiu Popescu pe fanii FCSB-ului. Primul gol reuşit de mijlocaş după aproape trei ani

Ovidiu Popescu (29 de ani) a adus din nou speranţele în ochi fanilor celor de la FCSB în partida cu Sepsi, cu golul său superb marcat în minutul 74. A fost prima reuşită după aproape trei ani.

FCSB şi Sepsi s-au întâlnit în ultimul meci al etapei cu numărul 7 din play-off-ul Superligii.

Partida de pe Arena Naţională a început cu FCSB căutând victoria pentru a rămâne aproape de liderul Farul Constanţa, iar lucrurile păreau să ducă spre direcţia dorită de vicecampioni.

Miculescu a deschis scorul în minutul 28, dar Radunovic nu a reuşit să dubleze avantajul la ultima fază a primei reprize, când a ratat un penalty.

În partea secundă, Coman a trimis mingea în bara transversală, din lovitură liberă, iar, la scurt timp, Tudorie a produs ”şocul” pe cel mai mare stadion al ţării.

Intrat cu câteva secunde înainte, atacantul a adus egalarea pentru Sepsi, în minutul 78, marcând contra fostei sale echipe.

Dar bucuria oaspeţilor nu a fost de lungă durată, deoarece, în minutul 74, Ovidiu Popescu i-a adus din nou pe bucureşteni în avantaj.

Titularizat la mijlocul terenului, acesta a marcat cu o execuţie foarte rafinată, gândită, plasată, de la marginea careului.

Pentru mijlocaşul central a fost primul gol după accidentarea groaznică suferită la începutul acestui sezon. Meciul în care a revenit pe gazon a fost la data de 26 februarie 2023, într-o victorie cu FC Argeş (2-1).

De asemenea, golul marcat în poarta lui Sepsi a fost şi primul reuşit de Ovidiu Popescu după aproape trei ani pentru FCSB.

Precedenta reuşită datează din 29 iunie 2020, într-un eşec cu Astra (1-2), în play-off-ul campionatului din sezonul 2019-2020.

Afla mai multe despre: fcsbovidiu popescusuperligă