VIDEO | De abia revenit de la Cupa Mondială, Giovanni Reyna a marcat un eurogol în poarta Rapidului! Execuţia fabuloasă a americanului

Borussia Dortmund

În primul meci din cadrul Christmas Cup, Rapid a înfruntat-o pe Borussia Dortmund. Echipa pregătită de Adi Mutu a fost învinsă la limită, scor 1-2. Golul decisiv a fost marcat de Giovanni Reyna (20 de ani), cu o execuţie fabuloasă.

”Triunghiularul” cu Rapid, Borussia Dortmund şi Fiorentina a debutat cu meciul dintre giuleşteni şi nemţi, pe care echipa pregătită de Edin Terzic a reuşit să îl câştige, scor 2-1.

Scorul a fost deschis de Pohlmann, în minutul 12, înainte ca Alex Ioniţă să egaleze în minutul 26, pe finalul primei reprize.

A doua parte a fost lipsită de faze notabile, unica ocazie mare fiind eurogolul marcat de Giovanni Reyna, cu o execuţie fabuloasă de la distanţă.

De abia revenit de la Cupa Mondială, internaţionalul american a reuşit să decidă partida cu un şut de la distanţă, din demivoleu.

Afla mai multe despre: giovanni reyna