VIDEO | Dennis Man nu poate fi oprit! A marcat din nou, iar Parma a mai făcut un pas către revenirea în Serie A

Parma face legea în Serie B. Gruparea gialloblu a învins-o fără emoţii pe teren propriu pe Sudtirol, scor 2-0, şi este mare favorită la revenirea pe prima scenă a fotbalului italian.

Cu Dennis Man, Parma a deschis scorul în minutul 9 prin francezul Ange-Yoan Bonny, care a prins un şut excelent de la 20 de metri. În minutul 59, Man a dublat avantajul echipei sale din penalty. A fost al şaselea gol marcat de fostul jucător al FCSB-ului în acest sezon în Serie B, care mai are două goluri şi două pase decisive în Coppa Italia. Valentin Mihăilă nu a fost în lotul Parmei.