VIDEO | Farul - Poli Iaşi 2-0. Meci cu multe peripeţii la Ovidiu. Hagi, prima victorie şi primele goluri marcate

Farul a câştigat contra celor de la Poli Iaşi, scor 2-0, în etapa a patra din Superliga României. A fost un meci cu multe peripeţii.

VIDEO | Farul - Poli Iaşi 2-0 (Rivaldinho 34, Iancu 45+11)

Min 90+3. Final de meci la Ovidiu.

Min 77. Ocazie Farul. Doicaru este aproape şi el de gol, dar fără succes.

Min 67. Ocazie Farul. Gabi Iancu scapă singur cu portarul, dar trimite lamentabil. Ratare imensă în contul atacantului constănţean.

Min 65. Meciul se reia din acest minut, după ce furtuna s-a oprit. Întreruperea partidei a durat aproximativ 10 minute.

Min 64. Meciul este întrerupt din nou. De această dată, din cauza ploii torenţiale care s-a abătut deasupra Ovidiului. E furtună şi sunt fulgere la malul mării.

Min 60. Ocazie Farul. Gabi Iancu vrea să majoreze diferenţa de pe tabelă, dar nu reuşeşte.

Min 52: Ocazie mare Poli Iaşi! Tailson este blocat de Popescu.

Pauză: Farul - Poli Iaşi 2-0

Min 45+11: Ocazie Farul! Rivaldinho trimite mingea în bară.

Min 45+11: GOOOOOL Farul! Gabi Iancu majorează diferenţa pentru „marinari”.

Min 45+3: S-a reluat meciul! Vom avea 12 minute de prelungire!

Min 42: Probleme şi mai mari! Nocturna a picat de tot. Hagi are emoţii.

Min 36: A căzut nocturna de la Ovidiu! Sistemul luminează doar parţial terenul.

Min 34: GOOOOOOOL Farul! Rivaldinho înscrie din câţiva metri.

Min 20: Ocazie Farul! Ganea trimite pe lângă poartă.

Min 8: Ocazie Poli Iaşi! Valentin Gheorghe loveşte cu capul, dar mingea trece puţin pe lângă poartă.

Min 1: A început meciul!

Echipele de start:

• FARUL (4-3-3): Buzbuchi - M. Popescu, Bălaşa, Gustavo, Cr. Ganea - Vînă, Nedelcu, Grameni - G. Iancu, Rivaldinho, Grigoryan
  • Rezerve: Ducan - Sîrbu, Dănuleasa, Grosu, Queirós, Radaslavescu, Casap, N. Popescu, Dican, A. Ciobanu, Doicaru, Al. Stoian
  • Antrenor: Gheorghe Hagi
  • POLI IAŞI (4-2-3-1): J. Fernandez - Todoroski, Fl. Ilie, Samayoa, R. Ispas - A. Roman, Bordeianu - Tailson, Gouet, V. Gheorghe - A. Gheorghiţă
  • Rezerve: T. Niga - Atanaskoski, Guilherme, Claudio Da Silva, Stefanovici, Itu, Miskovic, D. Ciobanu, M. Tănasă, L. Mihai, Harrison, Kamberi
  • Antrenor: Anthony Da Silva

Afla mai multe despre: farulpoli iasisuperliga