VIDEO | Gerard Pique şi-a luat rămas bun cu o victorie de la Barcelona! Momente emoţionante pe Camp Nou. Toate rezumatele serii din LaLiga, AICI

La Liga

Barcelona a câştigat meciul de adio al lui Pique. Dembele şi De jong au marcat, în timp ce Lewandowski a ratat din penalty. Au fost goluri de generic în Celta Osasuna.

Gerard Pique şi-a luat rămas bun cu o victorie de la Barcelona

Gerard Pique şi-a luat adio de la cariera de jucător cu o victorie în faţa Almeriei. Putea chiar să marcheze la meciul de adio, dar Lewandowski nu l-a lăsat să execute lovitura de la 11 metri.

Polonezul a şi ratat-o. Pique a fost aplaudat la scenă deschisă. Căpitanul a fost schimbat în minutul 84.

Barcelona a câştigat cu 2-0. Ambele reuşite au venit după pauză. Dembele şi De Jong au înscris, iar catalanii au urcat pe primul loc în La Liga.

Trei goluri unul mai frumos ca altul s-au marcat în Celta - Osasuna. Avila a fost eroul echipei din Pamplona. Argentinianul a reuşit o dublă şi a ajuns la şase goluri înscrise în acest sezon.

Iago Aspas nu s-a lăsat mai prejos şi a punctat cu o superexecuţie. Celta - Osasuna s-a încheiat 1-2.

Afla mai multe despre: pique