VIDEO | Gol senzaţional în Botoşani - Dinamo! Jaja s-a distrat cu apărarea ”câinilor” şi a trimis o torpilă direct în vinclu

FC Botoșani

Dinamo a venit la Botoşani cu speranţa de a lua un punct, dar era condusă cu 2-0 deja din minutul 27.

Etapele trec, iar Dinamo nu reuşeşte să mai ia vreun punct. După reluarea campionatului, echipa lui Flavius Stoican a pierdut deja cu FC Argeş şi FCSB şi esta aproape de a pierde şi împotriva lui FC Botoşani.

Doar 12 minute le-au trebuit moldovenilor pentru a deschide scorul, graţie unei greşeli a portarului Cristiano.

Gol senzaţional în Botoşani - Dinamo

Un sfert de oră mai târziu, Jaja a dublat diferenţa, cu un super şut de la distanţă, direct în vinclu.

Dacă pierde la Botoşani, Dinamo va rămâne cu doar 12 puncte din 24 de etape, doar unul mai mult decât codaşa Ligii 1, Academica Clinceni.