VIDEO | Liverpool - Everton 2-0. Trupa lui Klopp, prima victorie în Premier League după patru etape

Premier League

Liverpool a câştigat ”Merseyside Derby” cu Everton, iar Klopp mai respiră după o perioadă lungă în care ”cormoranii” nu au mai câştigat în Premier League.

Liverpool a spart gheaţa după patru etape fără victorie în Premier League. A câştigat cu Everton şi a urcat pe 9, cu un punct peste Chelsea.

S-a marcat câte un gol pe repriză pe Anfield. Salah a deschis scorul. După pauză, Gakpo a marcat pentru 2 la 0.

Liverpool mai are un meci în week-end, în Premier League, în deplasare, la Newcastle, înaintea marelui duel cu Real Madrid, din optimile Ligii Campionilor.

În clasament, Liverpool este pe locul 9, cu 32 de puncte, iar Everton este pe 18, cu 18 puncte.

Lider este Arsenal, cu 51 de puncte, iar Manchester City vine pe locul secund, la trei lungimi în spate.

Primul duel dintre cele două în acest sezon de Premier League este programat miercuri, 15 februarie, de la ora 21:30, şi va fi transmis în direct pe Orange Sport şi live video pe Orangesport.ro.

Afla mai multe despre: liverpoolpremier leagueklopp