VIDEO | Marian Aioani, cel mai slab meci din carieră? Două gafe uriaşe ale portarului Farului împotriva FCSB-ului

Farul Constanța

În meciul dintre FCSB şi Farul, Aioani a fost ”omul roş-albaştrilor în echipa constănţenilor”, la ce gafe a reuşit să facă.

FCSB a măturat pe jos cu Farul la Ovidiu, conducând cu 3-0 încă de la pauză. Elevii lui Toni Petrea s-au distrat cu jucătorii lui Gică Hagi, iar Marian Aioani a prins una dintre cele mai slabe zile din carieră.

Protagonist la golul cu care Tănase a reuşit hat-trick-ul, al patrulea al roş-albaştilor în acest meci, Aioani a degajat mingea direct la căpitanul advers.

Doar câteva minute mai târziu, portarul care a tot fost convocat la naţională, dar nu a apucat să debuteze, a fost la un pas să o comită din nou, dar a fost salvat de coechipieri.

Afla mai multe despre: marian aioani