VIDEO | Meci de coşmar pentru Ciprian Tătăruşanu în Arabia Saudită. Portarul român a primit şase goluri de la Al Ahli

VIDEO | Tătăruşanu a încasat un set de la Al Ahli

Abha, echipa la care este legitimat şi Ciprian Tătăruşanu, a fost învinsă fără drept de apel de Al Ahli, scor 0-6, în etapa a 15-a din campionatul Arabiei Saudite.

Tătăruşanu a fost titular la formaţia oaspete, dar poarta sa a fost perforată de şase ori. Românul a luat trei goluri la colţul scurt. O dată a speculat şi a plonjat în dreapta, iar la celelalte goluri pare vinovat, deşi şuturile sunt de aproape, tari şi foarte precise.

La pauză a fost 5-0, cu o ”dublă” reuşită de Veiga, omul de 21 de ani venit de la Celta, una semnată şi de Al Buraikan, cel care îl ţine pe Firmino pe bancă. În prima repriză a mai marcat şi Kessie.

Iar cel care a închis tabela în partea secundă, la 6-0, a fost Mahrez. Algerianul este cel mai bun marcator şi cel mai bun pasator decisiv de la Al Ahli.

În clasament, Abha se menţine deasupra zonei periculoase, locul 15 (din 18), cu 13 puncte, în timp ce Al Ahli ocupă locul 3, cu 30 de puncte.

Referitor la Ciprian Tătăruşanu, el a disputat 15 meciuri la Abha, primind 29 de goluri în toate competiţiile.

Afla mai multe despre: ciprian tatarusanuabhastranieriarabia saudita