VIDEO | Poli Iaşi - Gloria Buzău 1-1. Remiză în meciul zilei din Liga 2

Fotbal intern

Poli Iaşi şi Gloria Buzău s-au duelat în etapa a doua din play-off-ul Ligii 2, dar fără să iasă vreo învingătoare.

Poli Iaşi a încheiat la egalitate vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu Gloria Buzău, în etapa a doua a play-off-ului din Liga 2.

Poli Iaşi a deschis scorul în minutul 31, prin Cătălin Hlistei, la o greşeală a portarului advers, Stoian.

Oaspeţii au egalat imediat după pauză, în minutul 47, prin Viktor Angelov, care a marcat superb.

În urma acestui rezultat de egalitate, Poli Iaşi a trecut pe primul loc în clasament, cu 44 de puncte, la cinci puncte de următoarea echipă cu drept de promovare, Oţelul Galaţi, care a adunat 39 de puncte.

Pe locul secund se află CSA Steaua, cu 43 de puncte.

De cealaltă parte, Gloria Buzău ocupă locul 4, cu 33 de puncte.

În următoarea etapă, Poli Iaşi se va duela cu CSA Steaua, marţi, 11 aprilie, în timp ce Gloria Buzău o va primi pe teren propriu pe Unirea Dej, sâmbătă, 8 aprilie.

Afla mai multe despre: poli iasi gloria buzauliga 2