VIDEO | Răzvan Marin o salvează pe Empoli de retrogradare. Ce a reuşit internaţionalul român

Răzvan Marin (27 de ani) a fost cel mai important om al lui Empoli în victoria reuşită contra lui Torino, în Serie A.

Răzvan Marin, o nouă prestaţie magistrală în tricoul lui Empoli

Empoli a reuşit un succes extrem de important în compania celor de la AC Torino, scor 3-2, în etapa a 31-a din Serie A.

Răzvan Marin a fost motorul lui Empoli în victoria cu Torino. Mijlocaşul român, care a fost integralist, a pasat decisiv la primul gol al partidei, marcat de Cambiaghi după şase minute.

În repriza a doua, la 1 la 1, Marin a recuperat balonul care a dus la golul al doilea al echipei sale. Cancellieri a inscris splendid.

Pentru Torino, Duvan Zapata a punctat de două ori. La ultima fază a partidei, Niang a i-a adus victoria lui Empoli, care a părăsit zona retrogradării din Serie A.

Astfel, în urma acestei victorii, Empoli a urcat pe locul 16, cu 28 de puncte. Frosinone, ocupanta locului 18, primul sub linia retrogradării, are 26 de puncte.

În ceea ce-l priveşte pe Răzvan Marin, acesta a fost cel de-al treilea assist pentru mijlocaşul român în acest sezon, în 24 de partide jucate în Serie A.

Afla mai multe despre: razvan marinempoliserie astranieri