VIDEO | Rezumate La Liga. Barcelona, o nouă victorie italiană. Urmează El Clasico! Sevilla a câştigat după ce a fost condusă

La Liga

Barcelona a tremurat împotriva lui Ernesto Valverde pentru trei puncte. Catalanii s-au văzut egalaţi pe final, dar VAR-ul i-a salvat. Villareal şi Betis au dat-o la pace. Sociedad nu se regăseşte în La Liga.

Barcelona - Bilbao 1-0

Barcelona porneşte cu nouă puncte avans în El Clasico. Catalanii au câştigat un meci complicat în Ţara Bascilor, cu Bilbao.

Exact ca în etapa trecută cu Valencia, pasatorul decisiv a fost Busquets şi marcatorul a fost Raphinha.

Gazdele au egalat, dar Var-ul le-a anulat golul pentru un henţ în jumătatea proprie. Muniain nu a fost de acord cu decizia arbitrilor.

Este a 10-a victorie italiană pentru Barcelona în acest sezon de La Liga.

Villareal - Betis 1-1

La 2 zile de la aniversarea centenarului, Villareal nu le-a putut oferi fanilor o victorie împotriva lui Betis.

Veteranul Pepe Reina a gafat incredibil în minutul 38, iar Iglesias a profitat. Pino a restabilit egalitatea.

Fanii submarinului galben s-au bucurat cu 2 minute înainte de final, când Morales a băgat mingea în poartă.

Golul a fost anulat pentru ofsaid. Betis rămâne la 3 puncte de locul 4, ocupat de Real Sociedad.

Mallorca - Real Sociedad 1-1

Fără victorie de patru etape în LaLiga, Sociedad a început ca din puşcă partida de la Mallorca. Carlos Fernandez a marcat.

Apoi, totul a luat-o la vale pentru oaspeţi. Kadewere a sutat în plasa laterală. La 5 minute de la reluare, Kang-in Lee a egalat.

Mallorca putea da lovitura pe final. Şutul lui Ndiaye a lovit stâlpul din stânga lui Remiro. Mikel Merino a văzut rosu direct pentru un fault dur. S-a terminat 1 la 1.

Sevilla - Almeria 2-1

Sevilla a învins-o, pe teren propriu, pe Almeria, scor 2-1, într-un meci care adversarii au condus cu 1-0.

lmeria a deschis scorul prin Akieme, în minutul 2. Pentru Sevilla au marcat Ocampos ‘45+2 (penalty) şi Lamela ’73.

Afla mai multe despre: la ligabarcelona