VIDEO | Rezumate Serie A. AS Roma - Juventus 1-0. Victorie uriaşă pentru Mourinho în derby. Inter - Lecce 2-0. Favorita a câştigat

Serie A

AS Roma a avut câştig de cauză în derby-ul cu Juventus, în timp ce Inter s-a impus în partida cu Lecce.

AS Roma - Juventus 1-0

AS Roma a învins duminică seara, pe teren propriu, formaţia Juventus Torino, scor 1-0, într-un meci al etapei a 25-a din Serie A.

Gianluca Mancini a marcat unicul gol al meciului de la Roma, moment în care toţi spectatorii de pe Olimpico au sărit de bucurie.

Era minutul 53 când trupa lui Jose Mourinho a preluat conducerea pe tabela de marcaj, iar Juventus nu a mai găsit soluţii ca să egaleze.

Intrat în teren în minutul 89, în locul lui Cuadrado, Moise Kean a fost eliminat un minute mai târziu, primind roşu direct.

AS Roma este pe locul 4, cu 47 de puncte, iar Juventus Torino se află pe poziţia a 7-a, cu 35 de puncte.

Inter - Lecce 2-0

Inter Milano a învins duminică, pe teren propriu, formaţia Lecce, scor 2-0, în etapa a 25-a din Serie A.

Golurile au fost marcate de Mkhitaryan (29) şi Lautaro Martinez (53). Cu această victorie, Inter rămâne pe locul secund, cu 50 de puncte, însă la 15 puncte distanţă de liderul Napoli.