VIDEO | Salah a marcat în Liverpool - Real Madrid şi a stabilit două recorduri. Atacantul egiptean, golgheterul ”cormoranilor” în două topuri selecte

Liverpool

Mohamed Salah (30 de ani) a marcat în duelul de gală cu Real Madrid şi a stabilit două recorduri pentru Liverpool.

Atacantul Mohamed Salah a marcat şi a stabilit două recorduri la meciul echipei Liverpool cu Real Madrid, în turul optimilor de finală din Champions League.

Salah a marcat în minutul 14, după o gafă incredibilă a lui Courtois, şi a devenit golgheterul echipei Liverpool în cupele europene, cu 42 de goluri, depăşindu-l pe Steven Gerrard, care avea 41.

De asemenea, internaţional egiptean a înscris al 44-lea gol în Champions League, devenind cel mai bun marcator african în competiţie, la egalitate cu Didier Drogba.

Cum a marcat Mo Salah în Liverpool - Real Madrid

În minutul 14, defensiva a întors mingea la Thibaut Courtois, care a avut nevoie de mai multe atingeri, iar în cele din urmă a oferit una dintre gafele acestei ediţii de Champions League.

După ce a atins-o o dată, mingea l-a lovit în genunchi pe portar, iar acesta a scăpat-o de sub control. Balonul s-a dus direct la Salah, care a urmărit mingea şi a marcat pentru 2-0 Liverpool.

Afla mai multe despre: salahliverpoolchampions league