VIDEO | Şumudică şi-a pus mâinile în cap! Maxim a ratat un penalty pentru Gaziantep, iar Fenerbahce a marcat la următoarea fază

Legiunea de români de la Gaziantep a avut parte de o primă repriză plină de evenimente împotriva lui Fenerbahce, într-un meci din optimile Cupei Turciei.

UPDATE: Gaziantep a pierdut partida cu Fenerbahce, scor 0-2, şi a fost eliminată din Cupa Turciei

Fener a deschis scorul în minutul 16 al partidei de pe Kalyon, iar Gaziantep a ratat şansa de a restabili egalitatea după jumătate de oră de joc. Arbitrul a arătat punctul cu var după ce un apărător al grupării din Istanbul a atins mingea cu mâna în careu, însă Egribayat a respins execuţia slabă a lui Alex Maxim.

Marius Şumudică şi-a pus mâinile în cap când a văzut ratarea elevului său, iar echipa sa a mai primit o lovitură la următorul atac al lui Fener. Michy Batshuayi a dublat avantajul oaspeţilor, iar la cabine s-a intrat cu 0-2.

Niţă, Drăguş, Maxim şi Sorescu au fost pe teren încă din primul minut pentru Gaziantep.

• VIDEO cu penalty-ul ratat de Alex Maxim

Afla mai multe despre: gaziantepmarius şumudicăalex maximdeian sorescufenerbahce