VIDEO | ”Sunt devastat!”. A răbufnit după eşecul drastic suferit de echipa sa: ”Îmi asum întreaga responsabilitate”

Premier League

Fundaşul brazilian al celor de la Chelsea, Thiago Silva (39 de ani), a răbufnit după eşecul drastic suferit în Premier League, în faţa lui Newcastle.

Thiago Silva: ”Îmi asum întreaga responsabilitate”

Newcastle a învins-o, pe teren propriu, pe Chelsea, scor 4-1, în etapa a 13-a din Premier League.

Pe St James Park, gazdele au deschis scorul prin Alexander Isak, în minutul 13, dar oaspeţii au reuşit să egaleze zece minute mai târziu, prin Raheem Sterling.

Soarta meciului a fost decisă în numai două minute din repriza secundă. Jamal Lascelles a făcut 2-1 pentru Newcastle, în minutul 60, iar Joelinton a înscris şi el în minutul 61, majorând avantajul gazdelor.

Scorul final a fost stabilit de Anthony Gordon şi Newcastle s-a impus cu 4-1, urcând pe locul 6 în clasament. Chelsea a bifat a cincea înfrângere stagională şi este pe 11, cu 16 puncte.

La finalul jocului, Thiago Silva s-a arătat extrem de dezamăgit de evoluţia echipei londoneze, care venea după două rezultate pozitive (4-1 cu Tottenham şi 4-4 cu Manchester City).

Apărătorul brazilian în vârstă de 39 de ani a fost principalul vinovat la cel de-al treilea gol primit de Chelsea.

”Sunt devastat! Nu a fost zi bună pentru noi. Aş vrea să îmi prezint scuzele pentru înfrângere, în special colegilor mei care cred în mine şi mă susţin în fiecare zi.

Îmi asum întreaga responsabilitate. Trebuie să ne adunăm puterile şi să revenim mai puternici” a declarat fundaşul brazilian, citat de Fabrizio Romano.

Chelsea a avut şi un jucător eliminat, pe Reece James, chiar căpitanul echipei, acesta luând roşu în minutul 73.

Afla mai multe despre: chelseapremier leaguethiago silva