VIDEO | Tudor Băluţă, gol după aproape patru ani în Liga 1. Reuşita superbă a mijlocaşului în Farul - FC Argeş

Farul Constanța

Tudor Băluţă a reuşit să marcheze un gol după aproape patru ani în Liga 1, într-un meci Farul Constanţa - FC Argeş.

Farul Constanţa şi FC Argeş s-au întâlnit în etapa a zecea din Superligă, într-un meci în care formaţia gazdă a arătat foarte bine în joc.

Constantin Grameni a deschis scorul în minutul şapte, dar partida a fost întreruptă opt minute după ce unui suporter i s-a făcut rău în tribunele jocului disputat la Ovidiu.

Meciul s-a reluat, iar în repriza a doua a ieşit la rampă Tudor Băluţă.

Mijlocaşul readus de Gică Hagi în fotbalul românesc, după mai multe experienţe nereuşite în străinătate, a marcat, în minutul 57, cu un şut superb, din afara careului, din pasa lui Louis Munteanu.

Astfel, jucătorul de 23 de ani a dublat avantajul Farului, care, în cazul unei victorii, va reveni pe prima poziţie în campionat.

Pentru Tudor Băluţă a fost primul gol în campionatul românesc după aproape patru ani. Ultima reuşită a mijlocaşului data din 20 octombrie 2018, într-un eşec cu Sepsi (2-3).

Afla mai multe despre: tudor balutafarul constanta