VIDEO | U Cluj - FC Hermannstadt 1-0. Sibienii s-au ”tăiat”. Briceag le-a provocat al doilea eşec la rând

U Cluj

Universitatea Cluj a învins-o pe FC Hermannstadt, scor 1-0, în etapa a 13-a din Superligă. Golul a fost marcat de Briceag, în minutul 83. Gazdele au jucat în ”10” în ultimele 30 de minute. Pentru sibieni este a doua înfrângere la rând.

VIDEO | U Cluj - Hermannstadt 1-0 (Briceag 83)

Echipele de start:

• U Cluj: 12. Iliev -27. Al Chpiciu, 18. Fl. Ilie, 44. Ispas, 5. Briceag - 10. Haită, 52. R. Pires, 16. I. Filip - 2. Vlădoiu, 9. Ad. Bălan, 80. Fulop; Rezerve: 33. Gorcea, 17. Piţian, 8. Remacle, 30. Horşia, 93. Thiam, 94. Bic, 97. Hofman, 98. G. Simion, 20. Purece; Antrenor: Eugen Neagoe
  • Hermannstadt: 31. Muţiu - 17. Butean, 5. Bejan, 4. I. Stoica, 98. R. Opruţ - 14. S. Mino, 29. Biceanu - 96. Balaure,  7. P. Petrescu, 51. Oroian - 30. D. Paraschiv; Rezerve: 1. Uţiu, 6. Antoche, 11. P. Iancu, 13. A. Răuţă, 18. Medina, 28. Buhăcianu, 77. Babici, 93. C. Popescu, 10. Năstăsie; Antrenor: Marius Măldărăşanu

Min 90+4. Final de meci.

Min 83. GOOOL U Cluj. Briceag deschide scorul. În inferioritate numerică, formaţia lui Eufen Neagoe punctează în urma unei faze fixe.

Min 70. Ocazie Hermannstadt. Sota Mino expediază un şut puternic, dar trece puţin peste poartă.

Min 62. Roşu U Cluj. Abia intrat pe teren, Horşia vede direct cartonaşul roşu şi este eliminat.

Min 46: A început repriza secundă!

Min 45: S-a terminat prima repriză!

Min 36: Un jucător de la U Cluj trimite cu capul, dar mingea trece pe lângă poartă.

Min 31: Romario Pires a primit cartonaşul galben.

Min. 1 - A început meciul.

Universitatea Cluj primeşte vizita formaţiei Hermannstadt, azi, de la ora 15:00 pe Orange Sport 1.

FC Hermannstadt vine după primul eşec suferit, 1-2, cu Sepsi, chiar runda trecută. În timp ce, U Cluj a remizat cu Botoşani, scor 1-1.

Clujenii sunt pe locul 14 în clasament, cu 11 puncte. Nou promovata are cinci meciuri fără înfrângere în toate competiţiile.

Arbitrul partidei este Popa Cătălin. Iar meciul va avea loc pe Cluj Arena.

Afla mai multe despre: u clujhermannstadt