VIDEO | Udinese - AC Milan 2-3. Meciul a fost întrerupt. Scandări rasiste în Serie A. Portarul Mike Maignan, victima

Serie A

Meciul dintre Udinese şi AC Milan, din etapa cu numărul 21 din Serie A, a fost întrerupt în prima repriză, după ce Mike Maignan a acuzat că a fosta ţinta unor scandări rasiste venite din partea suporterilor echipei gazdă.

UPDATE | AC Milan a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 3-2, formaţia Udinese, într-un meci întrerupt în prima repriză pentru scandări rasiste la adresa portarului francez al lui Milan, Mike Maignan.

Golurile milanezilor au fost marcate de Loftud-Cheek (31), Jovic (83) şi Okafor (90+3), în timp ce pentru gazde au punctat Samardzic (42) şi Thauvin (62).

Astfel, AC Milan este pe locul al treilea în Serie A, cu 45 de puncte. Udinese este pe locul 16, cu 18 puncte.

Arbitrul Fabio Maresca a oprit meciul în minutul 33, când portarul milanezilor, Mike Maignan, a refuzat să mai joace din cauza scandărilor rasiste ale suporterilor gazdelor. Cele două echipe au mers la vestiare, iar arbitrul a discutat cu oficialii celor două echipe.

Milanezii au revenit pe teren după patru minute, iar meciul a fost reluat după cinci minute de pauză. Înaintea întreruperii, Milan conducea cu 1-0, graţie reuşitei semnate de Ruben Loftus-Cheek în minutul 33.

La vestiare s-a intrat la egaliate, după golul marcat de Samardzic.

Afla mai multe despre: ac milanmike maignanudineseserie a