Andrei Cordea, execuţie magnifică de la distanţă. Fotbalistul FCSB-ului a marcat după o eroare gravă a portarului lui Viking

FCSB a trecut din nou în avantaj în returul cu Viking. Andrei Cordea a marcat cu un şut puternic de la distanţă.

FCSB îşi joacă în acest moment ultima şansă de a ajunge în grupele unei cupe europene în actualul sezon.

Prezentă în play-off-ul Conference League, vicecampioana României a fost învinsă în manşa tur de formaţia Viking, scor 1-2.

Prin urmare, FCSB este nevoită să întoarcă scorul la returul din Norvegia, unul care a început aşa cum trebuie pentru formaţia lui Nicolae Dică.

FCSB a marcat repede. În minutul 3, Florinel Coman i-a centrat lui Malcom Edjouma, care a marcat cu o lovitură de cap.

Dar, la fel ca pe Arena Naţională, VIking a revenit repede pe tabelă. A profitat de un penalty făcut de Târnovanu, iar Tripic a transformat execuţia de la punctul cu var, în minutul 26.

Dar, în repriza secundă, formaţia lui Nicolae Dică a intrat din nou în avantaj. Andrei Cordea a înscris cu un şut puternic, din afara careului.

Fotbaliistul FCSB-ului a fost ajutat şi de o eroare gravă a portarului islandez Gunnarsson, care a scăpat mingea printre picioare.

În momentul de faţă, situaţia la general este din nou egală, scor 3-3.

Afla mai multe despre: cordeafcsbconference league