FCSB, debut ideal în returul cu Viking. Malcom Edjouma a deschis scorul chiar în debutul partidei

FCSB a început returul decisiv cu Viking cu un gol marcat în primele minute ale jocului.

FCSB îşi joacă în acest moment ultima şansă de a ajunge în grupele unei cupe europene.

Prezentă în play-off-ul Conference League, vicecampioana României a fost învinsă în manşa tur de formaţia Viking, scor 1-2.

Prin urmare, FCSB este nevoită să întoarcă scorul la returul din Norvegia, unul care a început cum nu se poate mai bine pentru gruparea lui Nicolae Dică.

FCSB a marcat chiar în debutul partidei. În minutul 3, Florinel Coman a centrat ideal din banda stângă, iar Malcom Edjouma a profitat de o ieşire eronată a portarului norvegian şi l-a învins cu o lovitură de cap.

Odată cu această reuşită, vicecampioana României a egalat situaţia la general, scor 2-2, astfel că dacă nu se mai înscrie până la final, partida va merge spre prelungiri şi. eventual, lovituri de la 11 metri.

Viking - FCSB se poate urmări live text, acum, pe orangesport.ro.

Afla mai multe despre: fcsbconference league