Billel Omrani s-a accidentat! Atacantul lui FCSB va lipsi o perioadă lungă de timp. Când ar putea reveni | EXCLUSIV

Veşti rele pentru FCSB, chiar la finalul sezonului regular. Billel Omrani (29 de ani) s-a accidentat în meciul cu Petrolul Ploieşti.

FCSB a învins joi, 2 martie pe teren propriu, fomaţia Petrolul Ploieşti, scor 4-1, în ultimul meci al etapei a 28-a din Superligă.

A fost un start lansat pe Arena Naţională, cu două goluri marcate în primele zece minute. Şut a deschis scorul, în minutul 5, însă oaspeţii au egalat în minutul 9, când a înscris Mathaus.

Andrea Compagno, chemat de Roberto Mancinci la naţionala Italiei, a transformat un penalty şi a dus scorul la 2-1.

Atacantul italian de la FCSB avea să facă dubla în minutul 57, punând pe tabelă scorul de 3-1, iar ultimul gol al întâlnirii a fost opera lui Edjouma, care a înscris din foarfecă în minutul 87.

Billel Omrani nu a început ca tituar, dar a intrat în minutul 75, în locul lui Octavian Popescu. Deşi a terminat meciul pe teren, FCSB a primit veşti rele în ceea ce-l priveşte pe algerian.

Omrani s-a accidentat în această partidă şi va lipsi în jur de trei-patru săptămâni, conform surselor Orange Sport.

De altfel, el nici nu a fost inclus de FCSB pentru meciul cu UTA, din penultima etapă a Superligii.

Prin urmare, Billel Omrani ar putea reveni pe teren abia când play-off-ul va fi început deja, cel mai probabil la începutul lunii aprilie.

Omrani a evoluat în 16 partide pentru FCSB şi a reuşit două goluri şi două pase decisive.

Afla mai multe despre: fcsbomrani