Capitolul la care UTA Arad a rămas datoare după trei victorii din trei pe teren propriu. Anunţul lui Ilie Poenaru: ”Trebuie!”

UTA

Ilie Poenaru a reacţionat după meciul câştigat de UTA Arad contra formaţiei FC U Craiova, scor 2-1, în etapa a şaptea din Superligă.

Odată cu acest succes, UTA Arad a ajuns la trei meciuri câştigate din trei posibile pe teren propriu. Dar urmează o deplasare pe terenul celor de la Mioveni, ultima clasată, cu un singur punct.

La finalul partidei de la Arad, Ilie Poenaru a fost mulţumit de evoluţia elevilor săi, dar a precizat că mai trebuie să îmbunătăţeasca jocul din a doua repriză.

De asemenea, antrenorul arădenilor a subliniat faptul că echipa trebuie să aducă puncte şi din deplasare.

”Au fost două reprize diamentral opuse. A doua repriză, după primele cinci minute, am început să retragem liniile, nu ştiu de ce, le-am cerut să facem pressing. Am tremurat puţin pe final. Au avut şi ei câteva ocazii bune. Trebuie să recunoaştem.

O echipă foarte bună, felicitări lui Marius (n.r. Croitoru) pentru tot ceea ce face acolo.

Suntem într-o creştere vizibilă, facem un joc bun. Incredibil ce atmosferă pot să facă suporterii, le mulţumim.

Sunt perpsective şi mai bune, tot timpul e loc de mai bine. Trebuie să ne refacem, ne aşteaptă un meci important la Mioveni. Am rămas datori, trebuie să aducem puncte şi din deplasare”, a declarat Poenaru, după meci.

Afla mai multe despre: utailie poenaru