Ce au făcut românii din Serie B astăzi. Victorie pentru Drăguşin, iar Nedelcearu şi Marius Marin, egali într-un spectaculos 3-3

Ziua de sâmbătă a fost plină pentru jucătorii români din Serie B. Radu Drăguşin, Ionuţ Nedelcearu şi Marius Marin au fost integralişti, în timp ce George Puşcaş, Adrian Rus şi Olimpiu Moruţan au rămas rezerve neutilizate. Dennis Man şi Valentin Mihăilă au lipsit, fiind accidentaţi.

Genoa, cu Radu Drăguşin integralist, s-a impus sâmbătă la Cosenza cu scorul de 2-1, în etapa a 9-a din Serie B, şi este locul 5 în clasament. George Puşcaş a fost rezervă neutilizată.

Palermo şi Pisa au remizat, scor 3-3. Palermo a condus-o pe Pisa cu 3-1, dar a fost egalată în minutul 78. La gazde, Ionuţ Nedelcearu a fost integralist, a luat un galben şi şi-a salvat echipa de la primirea unui gol, în minutul 6, scoţând de pe linia porţii.

La Pisa, Marius Marin a jucat tot meciul, încasând şi el un galben, iar Adrian Rus şi Olimpiu Moruţan au rămas pe banca de rezerve.

Parma a câştigat partida cu Reggina, scor 2-0, dar Man şi Mihăilă, accidentaţi, au lipsit.

Ternana a învins pe Benevento, scor 3-2, şi e lider aşteptând meciul lui Bari.

Rezultatele înregistrate sâmbătă în etapa a 9-a din Serie B:

Palermo – Pisa 3-3; Cosenza – Genoa 1-2; Benevento – Ternana 2-3; Cagliari – Bresci 2-1 ; Cittadella – Spal 0-0; Modena – Como 5-1; Parma – Reggina 2-0.

Afla mai multe despre: serie bstranieri