Cei trei remarcaţi ai lui Mihai Stoica după victoria chinuită a FCSB-ului la Sepsi: ”Trebuie să schimbe numele stadionului în numele lui” | EXCLUSIV

FCSB este singura echipă dintre primele trei clasate care a câştigat în etapa a doua din play-off-ul Superligii. Mihai Stoica a tras concluziile după prestaţia făcută de formaţia roş-albastră pe terenul celor de la Sepsi, iar oficialul de 57 de ani a avut evidenţiaţii săi.

FCSB a avut câştig de cauză în duelul cu Sepsi, în deplasare, scor 2-1, într-un meci din etapa a doua a play-off-ului Superligii.

Meciul de la Sfântu Gheorghe s-a jucat în primele 20 de minute. Sepsi a deschis scorul în minutul 6, când Radunovic a deviat în propria poartă şutul lui Ştefănescu.

Compagno a egalat după numai două minute, lobându-l pe Niczuly, iar, în minutul 19, Florinel Coman a înscris golul prin care bucureştenii au trecut în avantaj, după o combinaţie cu Radunovic.

Rezultatul s-a păstrat până la finalul partidei, una în urma căreia vicecampioana s-a apropiat de primele două clasate, Farul şi CFR, care au făcut doar două rezultate de egalitate în această etapă.

Invitat în studioul Orange Sport, Mihai Stoica şi-a exprimat opinia cu privire la acest meci şi a remarcat trei jucători.

Managerul general al celor de la FCSB a vorbit în termeni mari despre cei doi marcatori, Andrea Compagno şi Florinel Coman, dar şi despre omul reprizei secunde, Ştefan Târnovanu.

”Un rezultat bun. În repriza a doua, am avut şansa de a-l avea pe Târnovanu. Chiar glumeam că trebuie să schimbe numele stadionului în numele lui. Formidabilă evoluţia lui.

În afara lui Coman, care a confirmat, că l-am văzut cum arată la antrenamente, a fost Compagno. A alergat mai mult şi decât Olaru. Are nişte cifre formidabile.

Compagno a avut şi câteva faze din astea în care a acoperit spaţiile unor jucători care urcau”, a declarat Mihai Stoica, la Orange Sport.

FCSB este pe locul 3 în clasament, cu 33 de puncte, la doar trei puncte de lider, Farul Constanţa.

În următoarea etapă, FCSB se va deplasa pentru duelul de pe terenul celor de la CFR Cluj.

Disputa dintre campioana şi vicecampioana din sezonul trecut va avea loc duminică, 9 aprilie, de la ora 21:00, pe Orange Sport 1 şi Orangesport.ro.

Afla mai multe despre: fcsbmihai stoica