Charalambous a ieşit la atac, după golul anulat FCSB-ului: ”Unii sunt supăraţi pe Florinel pentru ce a spus în meciul cu Oţelul”

Antrenorul celor de la FCSB, Elias Charalambous (43 de ani), a tras concluziile după remiza de pe terenul lui CFR Cluj.

CFR Cluj şi FCSB au încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a 19-a din Superligă României.

Tachtsidis a deschis scorul pentru gazde (7), iar Olaru a egalat pentru oaspeţi, în minutul 26.

Dar meciul a avut şi o fază extrem de controversată, care ar fi putut decide soarta jocului.

Mai exact, în minutul 51, Florinel Coman a înscris cu un şut superb, de la distanţă, dar arbitrul VAR, George Găman a semnalizat un fault la o fază anterioară şi Sebastian Colţescu a anulat golul după consultarea VAR, pentru un fault al lui Creţu la Otele.

”A fost clar gol. Nu ştiu cine a decis. Îmi pare rău pentru jucători”

La finalul meciului, Elias Charalambous a fost extrem de supărat pentru golul anulat al lui Florinel Coman.

”Vreau să-mi felicit jucătorii, au avut o reacţie bună azi. În special, după ce am primit un gol, după au arătat ce au arătat. Nu ştiu de unde să încep. Îmi pare rău pentru Florinel, a marcat un gol superb.

Nu ştiu cine a decis, unii sunt supăraţi pe Florinel pentru ce a spus atunci, în meciul cu Oţelul. Trebuie respectat mai mult, e jucător de naţională.

A fost clar gol. Arbitrul a văzut golul la VAR, şi după a dat fault. Nu înţeleg. Îmi pare rău pentru jucători. Nu am niciun dubiu, e foarte clar pentru mine.

Sunt aici de aproape un an, nu vorbesc despre arbitrii, dar ce s-a întâmplat azi, trebuie să vorbesc. Dacă nu vorbesc, mă voi simţi prost”, a declarat Charalambous, după meci.

În urma acestei remize, FCSB rămâne lider, cu 38 de puncte, urmată în clasament de CFR Cluj, cu 33 de puncte.

Afla mai multe despre: fcsbelias charalambouscfr clujsuperligaflorinel coman