CM înot juniori: David Popovici şi Patrick Sebastian Dinu s-au calificat în semifinale la 100 m liber! Când se dă lupta pentru finală

David Popovici

David Popovici şi Patrick Sebastian Dinu s-au calificat, sâmbătă, în semifinalele probei de 100 m liber la Campionatul Mondial de înot pentru juniori de la Lima.

David Popovici şi Patrick Sebastian Dinu s-au calificat în semifinale la 100 m liber

Deţinător al recordului mondial de seniori în această probă, David Popovici a câştigat fără să forţeze cursa din serii cu timpul de 49.14 secunde.

Tot în semifinale s-a calificat şi Patrick Sebastian Dinu. Timp său din serii a fost de 50.31 secunde.

Per total, timpul lui Popovici a fost al doilea, iar cel al lui Dinu al optulea.

Semifinalele probei de 100 m liber masculin au loc la noapte, de la ora 2:25 şi 2:30, ora României.