Conference League | West Ham, victorie cu Anderlecht. FCSB, codaşa grupei B. Nice, cu Rareş Ilie în echipă, primul succes în faza grupelor

În celălalt meci al grupei FCSB-ului, West Ham a învins-o pe Anderlecht, în timp ce în grupa campioanei CFR Cluj, Ballkani s-a impus în faţa lui Sivaspor. Rareş Ilie a prins minute în victoria obşinută de Nice contra celor de la Slovacko.

West Ham United a câştigat joi, scor 1-0, formaţia belgiană Anderlecht, într-un meci contând pentru a treia etapă din faza grupelor Conference League.

Scamacca a marcat din nou pentru West Ham şi londonezii au câştigat la Bruxelles, având punctaj maxim în grupa B.

Nice, cu Rareş Ilie în echipă, a învins în Cehia, iar turcii de la Sivasspor au pierdut pe teren propriu meciul cu Ballkani.

Nice, acolo unde Rareş Ilie intrat pe teren în minutul 76, s-a impus la limită în Cehia, cu Slovacko. Sivasspor a pierdut, surprinzător, duelul cu Ballkani.

Turcii au deschis scorul încă din primul minut, dar au fost conduşi cu 3-1, au egalat la 3 în minutul 90+1, numai că au primit gol trei minute mai târziu şi au cedat cu 3-4.

Rezultatele înregistrate joi seara, în Conference League:

• Grupa B: Silkeborg – FCSB 5-0 (Klynge 3, Kusk 8, Helenius 35 penalti, Thordarson 58, Adamsen 71)
  • Grupa B: Anderlecht – West Ham 0-1 (Scamacca 79)
  • Grupa C: Lech Poznan – Hapoel Beer-Sheva 0-0
  • Grupa D: Slovacko – OGC Nice 0-1 (Pepe 54)
  • Grupa E: Dnipro-1 – Vaduz 2-2 (Dovbik 5, Pikhalonok 78 / Fehr 26, Gasser 47)
  • Grupa F: Molde – Shamrock Rovers 3-0 (Brynhildsen 10, 49, Hussain 58)
  • Grupa G: Sivasspor – Ballkani 3-4 (Ulvestad 1, Yeşilyurt 75, Yatabare 90+1 / Thaqi 20, Potoku 31, Korenica 66, Krasniqi 90+4)
  • Grupa H: Pyunik Erevan – Zalgiris Vilnius 2-0 (Juninho 44, Otubanjo 61)

Afla mai multe despre: conference leaguewest hamrares ilie