CSA Steaua, set cu Progresul Spartac. ”Militarii”, gol după gol cu ultima clasată

Steaua

CSA Steaua a reuşit o victorie categorică cu Progresul Spartac. ”Militarii” au făcut un set cu ultima clasată din Liga 2.

CSA Steaua a câştigat partida cu Progresul Spartac, scor 6-1, în cadrul etapei cu numărul 14 din Liga 2.

În urma acestei victorii, formaţia pregătită de Daniel Opriţa a urcat pe locul 6, cu 22 de puncte.

Deşi se află pe loc de play-off, CSA Steaua nu are încă drept de promovare din cauza formei de organizare a clubului.

De partea cealaltă, Progresul Spartac este ultima clasată, cu un singur punct acumulat şi fără vreo victorie în 14 runde scurse. Golaverajul este şi el unul dezastruos, cu doar opt goluri marcate şi 37 de primite.

Rezultate înregistrate în partidele disputate, sâmbătă, în etapa a 14-a a Ligii 2:

• AFK Csikszereda – CSM Slatina  1-0
  • Progresul Spartac – CSA Steaua  1-6
  • CSM Reşiţa – CSM Alexandria  3-1
  • CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti  0-2
  • Meciul CS Tunari – Chindia Târgovişte a început la ora 11.30.