Cum îl va sancţiona Prepeliţă pe Garita, după ce a ratat un penalty şi a fost eliminat: ”Nişte greşeli copilăreşti”

FC Argeș

Andrei Prepeliţă a tras concluziile după remiza dintre FC Argeş şi FC Voluntari. Antrenorul formaţiei piteştene a vorbit în primul rând despre evoluţia lui Arnold Garita (27 de ani), jucător ce a fost implicat în toate fazele importante de joc ale gazdelor.

FC Argeş a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul cu formaţia FC Voluntari, din etapa a 14-a a Superligii.

Garita, componentul celor de la FC Argeş, a ratat un penalty, în minutul 39, iar în repriza secundă a fost eliminat.

În minutul 72, gazdele au rămas în zece jucători, după ce arbitrul Horia Mladinovici l-a eliminat pe atacantul de 27 de ani pentru al doilea cartonaş galben.

La finalul meciului, Andrei Prepeliţă a vorbit despre evoluţia lui Garita a explicat că intenţionează să-l sancţioneze după penalty-ul ratat şi eliminarea din repriza secundă.

”Am avut o stare de relaxare, nişte greşeli copilăreşti prin care le-am permis să intre în joc celor de la Voluntari. A fost acel penalty şi eu zic că dacă reuşeam să marcăm era mult mai bine.

Garita era atacant, are nevoie de goluri, era primul pe lista executanţilor. Vom face o analiză şi toată lumea plăteşte pentru greşeli.

La al doilea galben, probabil, a fost ceva contact, dar primul a fost acordat uşor. Prima oară, arbitrul n-a ştiut ce să dea şi apoi a dat galben, după trei minute”, a declarat Andrei Prepeliţă, după meci.

Afla mai multe despre: argesgaritaprepelita