Eşec pentru Răzvan Lucescu în Grecia. PAOK a pierdut acasă cu OFI

PAOK Salonic şi Răzvan Lucescu (55 de ani) au pierdut un meci pe teren propriu în prima ligă din Grecia.

PAOK a pierdut acasă şi a căzut de pe primul loc

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de românul Răzvan Lucescu, a pierdut duminică seara, pe teren propriu, scor 1-2, cu OFI Heraklion, în etapa a 9-a din campionatul Greciei.

PAOK a început bine meciul de acasă cu OFI, deschizând scorul în minutul 35, prin Despodov. În startul reprizei secunde, gazdele au fost aproape de 2-0, dar golul lui Tissoudali a fost anulat de VAR.

Oaspeţii au egalat în minutul 77, prin Fountas, iar în minutul 79 Salcedo a marcat golul victoriei pentru OFI.

În clasament, PAOK a pierdut fotoliul de lider, cedându-l lui Aris Salonic, care a făcut 1-1 la Atena, cu Panathinaikos.

Echipa pregătită de Răzvan Lucescu are 17 puncte, în timp ce OFI a ajuns la 14 puncte, pe locul 6.

Răzvan Lucescu, detalii despre viitorul său la PAOK

”Am avut meciuri europene în care am făcut greşeli şi le-am plătit. Aşa se întâmplă când construieşti o echipă. Nu am nicio problemă să îmi fac bagajele pentru Bucureşti dacă unii nu înţeleg procesul.

Sunt calm la minte şi la suflet, am arătat ce sunt capabil să fac. Dacă cineva nu este fericit, pot pleca”, declara Răzvan Lucescu, despre situaţia sa la PAOK Salonic, cu privire la această perioadă mai dificilă din actualul sezon.

Afla mai multe despre: razvan lucescupaokgrecia