Fără milă! Doar note de 2, 3 şi 4 pentru jucătorii naţionalei care s-a făcut de râs pe teren propriu

Fotbal internațional

Naţionala Angliei s-a făcut de râs pe Wembley în faţa reprezentativei similare a Greciei, iar efectele s-au văzut în notele pe care le-au primit jucătorii.

Anglia a pierdut în mod surprinzător, pe teren propriu, în faţa Greciei, scor 1-2, în etapa a treia din Liga Naţiunilor.

Pe Wembley, într-un meci contând pentru grupa B2 din Liga Naţiunilor, Grecia a avut un gol anulat pentru ofsaid, în minutul 8, când Mavropanos trimisese balonul în plasă cu o lovitură de cap.

În minutul 49, Pavlidis, atacantul de la Benfica s-a descurcat excelent în careu, între cinci adversari şi l-a învins pe Pickford, deschizând scorul.

Minutul 60 a mai adus un gol anulat pentru greci, la Pavlidis, tot pentru ofsaid, iar povestea s-a repetat în minutul 84, când iarăşi o poziţie de ofsaid a lui Pavlidis i-a salvat pe englezi de la o înfrângere la un scor mai mare.

Bellingham a egalat în minutul 87, dar Pavlidis a fost eroul grecilor şi a înscris golul victoriei în minutul 90+4.

La finalul meciului şocant de la Londra, presa engleze nu a avut milă faţă de jucătorii vicecampioanei Europei.

Numai note de 2, 3 şi 4 pentru jucătorii vicecampioanei Europei

”Strategia ultraofensivă a selecţionerului interimar Lee Carsley a eşuat lamentabil”, a scris BBC, care i-a notat, în baza voturilor cititorilor, pe jucătorii Angliei cu 2, 3 şi 4. MVP-ul Pavlidis, cel care a dat cele două goluri ale naţionalei elene, a primit nota 8: