FOTO | Dan Şucu a avut o reacţie neobişnuită după ce U Cluj a deschis scorul cu Rapid! A lovit scaunul de supărare

Rapid

Acţionarul majoritar de la Rapid, Dan Şucu, a avut o reacţie neobişnuită, după ce U Cluj a deschis scorul în Giuleşti.

Reacţia neobişnuită a lui Dan Şucu, după ce U Cluj a marcat pentru 1-0 cu Rapid, în Giuleşti

Marius Şumudică a revenit în Giuleşti, iar la primul meci galeria i-a pregătit un alt mesaj, la o lună de când a fost "înţepat" de anumiţi suporteri pentru anumite declaraţii din trecut.

Rapid - U Cluj s-a jucat în Giuleşti, luni, de la 21:00, live video pe Orangesport.ro, iar "şepcile roşii" au marcat încă din prima repriză. În minutul 30, ardelenii au reuşit o fază care a anesteziat defensiva antrenată de Marius Şumudică.

Pereira a combinat cu un coleg aflat în poziţie centrală, apoi atacantul lateral a fost lansat spre poarta lui Siegrist, care a fost învins cu un şut pe lângă el.

La 1-0 pentru U Cluj, camera s-a mutat pe Dan Şucu, iar acesta nu şi-a ascuns dezamăgirea. Iniţial, acţionarul de la Rapid a făcut un semn de nemulţumire, apoi a urmat un gest prin care şi-a manifestat frustrarea.

Dan Şucu a lovit cu mâna scaunul pe care stătea, în mod repetat şi fără intensitate. Deşi nu a fost un episod violent, afaceristul nu a ezitat să-şi afişeze nemulţumirea.

Echipele de start

• Rapid: Siegrist - Manea, Săpunaru, Paşcanu, Braun - Grameni, Hromada, Christensen - Micovschi, Burmaz, Petrila
  • Rezerve: Aioani, Onea, Ignat, Blazek, Borza, Emmers, Vulturar, Kait, Gojkovic, R. Pop, Hasani, Jambor
  • Antrenor: Marius Şumudică
  • U Cluj: Gertmonas - Boboc, Masoero, I. Cristea, Chipciu - Silaghi, Ov. Popescu, Bic, Pereira - D. Nistor - Thiam
  • Rezerve: Gorcea, Oancea, Van der Werff, Mitrea, Briz, Codrea, G. Simion, Raţă, Bota, Tchassem, Blănuţă
  • Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Afla mai multe despre: dan sucudan sucu rapiddan sucu rapid u clujrapid u cluj